14.08.2019

8 zabaw i aktywności wspierających rozwój mowy, które Was zaskoczą.

Szczęśliwe dzieciństwo często kojarzy się nam z okresem ciepłych wakacji, chwilami w gronie najbliższych i pełną niesamowitych przygód zabawą. Po stronie rodzica spoczywa zadanie, aby dziecko zawsze było uśmiechnięte w tym okresie a przy tym szybko i prawidłowo rozwijało się. Jak to jednak zrobić? Najlepiej poprzez zabawę. Dlatego zaprosiliśmy blogerkę Matkę Wariatkę do stworzenia wspólnego artykułu o tym, jak w ciekawy sposób poprzez zabawę i aktywność wspierać właściwy rozwój mowy dziecka. Nie od dziś przecież wiadomo, że chrupanie zwłaszcza naturalnych przekąsek pomaga w skupieniu czy zabawie. Zapraszamy do lektury.

„Często pytacie mnie, jak wspierać rozwój mowy dziecka, jakie wykonywać z nim ćwiczenia. To słowo „ćwiczenia” jest kluczowe. „Ćwiczenia” są na swój sposób nacechowane pejoratywnie. Traktujemy je jak coś, co MUSIMY wykonać, żeby nabyć jakąś umiejętność. Często ćwiczenia kojarzą się z czyimś nadzorem, nakazami. Tymczasem w przypadku rozwoju mowy najważniejszy jest luz, spokój, poczucie bezpieczeństwa i bliskość rodzica. Pisząc bliskość, nie mam na myśli bliskości fizycznej i tego, aby wisieć nad dzieckiem 24h. Są zabawy, które wspomagają rozwój mowy, przy których bliskość rodzica może nawet przeszkadzać. Ale zaraz do tego dojdziemy.

Do napisania tego wpisu zaprosiła mnie marka Beskidzkie. To polska, rodzinna marka, która produkuje m.in. zdrowsze wersje takich przekąsek dla dzieci jak chrupki, paluszki czy krakersy. Beskidzkie Misiaki (bo tak nazywa się seria przekąsek dla dzieci) nie zawierają wzmacniaczy smaku, konserwantów, sztucznych barwników i są słodzone naturalnym miodem wielokwiatowym. Poza tym krakersy i paluszki wykonane są na bazie surowców pochodzenia krajowego oraz zawierają zredukowaną ilość soli.

Artykuł w całości możecie przeczytać tutaj: www.matkawariatka.pl/8-zabaw-i-aktywnosci-wspierajacych-rozwoj-mowy-ktore-was-zaskocza/